Rolniku, znajdź sobie kontrahenta

W sieci pojawiło się miejsce, które ma ułatwiać rolnikom dogrywanie się z innymi rolnikami i robieniewspólnie interesów. Sprawdziłam, na czym to dokładnie polega. 

Rolnicy mogą korzystać z wielu technologii informatycznych. Mają one usprawnić obsługiwanie maszyn, zarządzanie informacjami o stanie upraw czy kondycji inwentarza.

Nie ma jednak zbyt wielu interesujących rozwiązań oferowanych rolnikom chcącym nawiązać współpracę z innymi rolnikami (np. w zakresie kupna słomy, zwierząt, czy obornika) lub szukających nowych kontrahentów (do odbioru produktów z gospodarstwa).

Dograne.pl, nowy system ma to ułatwić. Zaglądam zatem do środka.

Poznaj swojego wspólnika

Rynek dograne.pl wychodzi naprzeciw potrzebom rolników i pomaga w nawiązywaniu kontaktów w nowoczesny sposób. Czym zatem właściwie jest dograne.pl?  Najkrócej mówiąc to rynek współpracy rolnej wykorzystujący współczesne technologie internetowe. Co fajne – jest darmowy. 🙂

System pozwala na nawiązywanie kontaktów bez tracenia czasu na przeglądanie nieaktualnych, zbyt ogólnych ofert. Własne oferty można składać za to z wyprzedzeniem. System sam znajdzie dla nas najodpowiedniejszych kontrahentów.

 

Screenshot_wybór produktu

Co jest w tym skutecznego?

Stworzony przez dograne.pl system dopasowuje oferty pod konkretne wymagania. To pozwala na utworzenie oferty w prosty, wygodny i precyzyjny sposób. System daje też swoim użytkownikom możliwość lepszego planowania zbytu lub zaopatrzenia.

Jest to możliwe dzięki dość prostemu poszukiwaniu partnerów do współpracy. Zautomatyzowanie procesu wyszukiwania kontaktów zwiększa efektywność i szybkość działania na rynku. Dogrywając w systemie warunki współpracy opieramy się zawsze na aktualnych i precyzyjnych danych.

 

Screenshot_dopasowania

Co w tym wygodnego?

Jeśli chodzi o to, co w tym najwygodniejsze dla użytkownika, to na pewno brak konieczności odnawiania i ręcznego aktualizowania ofert. Dodatkowo, system jest przejrzysty, całkiem łatwo go obsługiwać. I co super ważne – nie ma tam reklam! YEAH! Przydatne są tu automatyczne powiadomienia o wszystkich zmianach, jakie dotyczą naszych zamówień i kontrahentów.

Dograne.pl nie ogranicza się wyłącznie do kojarzenia stron w ramach automatycznie dopasowanych ofert. Proces nawiązywania współpracy można w systemie kontynuować aż do jej„dogrania” na Waszych zasadach. Dostajemy zatem pełne wsparcie, a przy tym dużą swobodę działania.

 

PS Na dograne.pl i ich twórców trafiłam na ostatnich targach OpenFarm. Oprócz tego, że znają się na tym,  co robią to jeszcze są mega sympatyczną ekipą. Dlatego też chętniej sprawdzałam ich system. I Was też do tego zachęcam. Jestem ciekawa Waszego odbioru.
  • Jarek Cieśla

    Świetny niby sposób ale hm nie ma przyszłość, swoje czołowe produkty jakie mogą się pochwalić rolnicy to zazwyczaj już zaklepane odbiorcy, na przykład mleko mleczarnia, świnie niestety nie znajdzie sposobu ponieważ mamy embargo z Rosji, ale sposobem może być na małe kupieckie operacje, kupno na biomasę słomę, Hm super post,