Case IH pokazuje pracę rolników

Producent czerwonych ciągników postanowił nagrać serię krótkich filmów ukazującą rolnictwo w różnych stronach świata. Ma ona na celu pokazać jak wygląda i jak wymagająca jest praca rolnika.

Ośmioodcinkowa seria udostępniona została w serwisie YouTube. Każda część pokaże pracę rolników od Europy, poprzez Afrykę do Ameryki. Przez następne trzy tygodnie możemy śledzić wyzwania stojące przed tymi specjalistami: od przygotowania pola aż do zbiorów. W każdym z państw pokazane będą inne wyzwania: w Zimbabwe uprawia się trzcinę cukrową z przeznaczeniem na etanol, we Francji pozyskuje mleko na ser Comté, z Brazylii pochodzi soja do produkcji żywności dla nas i paszy dla zwierząt, z USA kukurydza używana w chińskim przemyśle spożywczym, w Australii i Rumunii uprawia się pszenicę.

 

Przeciętny konsument z krajów wysoko rozwiniętych traktuje żywność jako coś oczywistego. Jest zawsze na wyciągnięcie ręki, względnie tania, a w osiedlowym sklepie spożywczym czeka wręcz nieprzebrany asortyment towarów. Wydajność pracy rolników wzrosła do tego stopnia, że w Unii Europejskiej uprawą produktów żywnościowych zajmuje się zaledwie 5% populacji. W Stanach Zjednoczonych, gdzie gospodarstwa są często o wiele większe, w rolnictwie pracuje tylko 2% mieszkańców. A to oznacza, że bardzo niewiele osób tak naprawdę wie, jak uprawia się produkty, które spożywamy na co dzień. Dlatego w naszym cyklu filmów internetowych chcemy opowiedzieć o tym, w jaki sposób tak niewielu rolnikom udaje się pokonywać liczne wyzwania i zapewniać odbiorcom na całym świecie stałą podaż żywności.

 Case IH Brand President, Andreas Klauser

Filmy po części są reklamówką samych maszyn ze znakiem Case IH, ale trudno w takim wypadku oczekiwać innego rozwiązania. Uważam, że zwrócenie uwagi na to, że towary spożywcze, owoce i warzywa nie wyrastają na półkach jest ważne i dobre. Oby forma tych filmów była na tyle ciekawa, że zachęci nie tylko rolników (którzy doskonale znają trudy swojej pracy), ale też ludzi z miasta, aby zastanowili się czy mleko na pewno pochodzi z kartonu, a chleb cudownie wypieka się sam co rano w naszej ulubionej piekarni.