Case IH wprowadza zmiany w serii Farmall C

Przyszły rok zapowiada się ciekawie w gamie dużych maszyn pod znakiem Case IH. W modelach  C 85/95/105/115  pojawią się zmiany i funkcje, które mają za zadanie ułatwić obsługę maszyn. Zwiększyć ma się także ich wydajność w polu i gospodarstwie.

Farmall C z Multicontrollerem

W modelach wyposażonych w przedni TUZ i najlepszą przekładnię 24/24 hi/lo z rewersem elektrohydraulicznym można będzie teraz korzystać z opcjonalnego wariantu dźwigni Multicontroller. Umożliwia ona wygodnie sterowanie najważniejszymi funkcjami maszyny. Na dźwigni biegów zamontowanej w prawej konsoli, służącej do operowania czterema biegami głównymi, dodano kilka przycisków ułatwiających wykonywanie innych zadań. Za ich pomocą można wybierać biegi do przodu i wsteczne przekładni nawrotnej i dwie prędkości przekładni powershift, obsługiwać sprzęgło powerclutch oraz podnosić i opuszczać TUZ. W ciągnikach wyposażonych w przedni TUZ z tyłu dźwigni umieszczono dodatkowy przycisk do przełączania przycisków obsługi między przednim a tylnym TUZ.

Ekonomiczna jazda

Wcześniejsze wersje ciągników Farmall C osiągały najwyższą prędkość jazdy 40 km/h przy prędkości silnika 2300 obr./min. Udoskonalenia silnika i przekładni w maszynach najnowszej generacji umożliwiają uzyskanie identycznej prędkości na „ekonomicznym” poziomie zaledwie 2000 obr./min., co przekłada się na niższe zużycie paliwa i silnika oraz obniżony poziom hałasu w kabinie.

Funkcja zapamiętywania stałych obrotów silnika

Nowa, opcjonalna funkcja umożliwia ustawienie i zapisanie w pamięci maszyny dwóch prędkości silnika. Niższą prędkość można włączyć na przykład, aby zwolnić podczas skrętu na uwrociu, a następnie po wykonaniu skrętu przełączyć na wyższe ustawienie, aby kontynuować pracę ciągnika i narzędzia. Ułatwi to eksploatację i zwiększy wydajność całego zespołu. Oprogramowanie zarządzające silnikiem utrzymuje zadane obroty niezależnie od obciążenia, a ustawioną prędkość można modyfikować co 100 obr./min. Regulację wykonuje się na prawej konsoli operatora. 

Nowe opcje WOM

Aby zmienjszyć zużycie paliwa podczas prac z WOM niewymagających wysokiego momentu obrotowego, w najnowszych ciągnikach Farmall C rozszerzono gamę opcji ekonomicznych. Wcześniej mogliśmy wybierać spośród opcji 540/540E, 540/1000 lub 540E/1000 obr./min. Teraz dołączyła do nich kolejna specyfikacja: 540/540E/1,000 obr./min.

Montaż ładowacza

Maszyny z serii Farmall C marki Case IH można teraz zamawiać w konfiguracji przygotowanej do pracy z ładowaczem, czyli wyposażone w ramę montażową, złącza hydrauliczne i joystick. Dzięki temu ciągniki trafiające do dealera/klienta wymagają jedynie niewielkich prac w celu zamontowania ładowaczy czołowych LRZ (wersja premium) lub LRA (ekonomiczna) marki Case IH lub ich odpowiedników innego producenta.

 

farmall_105c_transport

Farmall 105 C