Co muszę zobaczyć na Agrotechu

Za niecałe dwa tygodnie rusza Agrotech. Jak każda porządna wycieczka i ta musi mieć swój plan. I taki zrobiłam. Nie wiem czy wszystkie te cuda będą w Kielcach, ale jeśli dojadę, będę ich wyglądać z ciekawością.

Tyle maszyn w jednym miejscu, tyle firm pod jednym dachem. Sytuacja dla mnie komfortowa. Postanowiłam ją wykorzystać, żeby przyjrzeć się z bliska kilku traktorom. Niektóre z nich to nowości,  inne już zdążyły okrzepnąć na rynku. Na poniższej liście  na pewno nie skończę, ale trzeba od czegoś zacząć 🙂 

Kolejność jest przypadkowa.

Valtra, nowa seria T. Źródło: Farmer.pl

Valtra, nowa seria T. Źródło: Farmer.pl

  • Valtra – nowa seria T

Valtra zapewnia, że nowa seria będzie zuuupełnie nowa od tego, co było do tej pory. Od kabiny po to, co pod maską. Modele Direct, Versu, Active i HiTech to moce w zakresie 155 – 250 KM, a duże i nowe ciągniki zawsze są na tak. Tym bardziej, że zapowiedzi producenta są dość obiecujące. 

  • Kubota – nowa seria M7

Japoński producent sumiennie realizuje obietnicę powiększenia oferty o ciągniki dużej mocy. Świetnie sprawdza się jego wersja sadownicza, większe traktory mają jednak plusy i minusy. Zastanawiam się, jak będzie z M7 ( o którym rozpisywałam się w tym wpisie) czyli traktorami powyżej 140 KM. Chyba wszyscy są ciekawi, w jak japońska jakość sprawdzi się w dużych areałach. 

Kubota , nowa seria M7. Źródło: fwi.co.uk

Kubota , nowa seria M7. Źródło: fwi.co.uk

  • Case – Tractor of The Year

Magnum 380, dokładnie ten model ze stajni Case’a może cieszyć się myślę najbardziej renomowanym tytułem dla ciągnika rolniczego, jakie przyznawany jest w Europie. Każdy producent co roku marzy, że to jego produkt zostanie doceniony – trudno w końcu o lepszą rekomendację (i co za tym idzie, reklamę). Przeoczyć traktorowego mistera byłoby wielką pomyłką. Więcej o tej maszynie przeczytacie tu.

Case Magnum 380. Źródło: flckr.com

Case Magnum 380. Źródło: flckr.com

 

  • New Holland – Maszyna Rolnicza Roku 2015

New Holland T8.420 Auto Command – dokładnie ten model otrzymał tytuł Maszyny Rolniczej przyznawany co roku przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy. To na pewno powód do dumy. A dla mnie do obejrzenia go z bliska.

  • Steyr – Maszyna Rolnicza Roku 2015

Model Steyr 6230 CVT otrzymał tytuł ex aequo ze swoim niebieskim poprzednikiem. Na targach planowane jest oficjalne nadanie tytułu, które miło by było zobaczyć osobiście. O obu maszynach pisałam z resztą w tym wpisie.

  • Zetor – nowa seria MAJOR

Król złoty z lutego (największa ilość sprzedanych ciągników) wypuszcza na rynek dwa nowe modele: Zetor Major 60 (61 KM) oraz Zetor Major 80 (75 KM). Co więcej, ich dwa czeskie ciągniki są najbardziej wziętym modelem ostatniego miesiąca – Zetor Major 80 i Major 90 Proxima. Czy nówki też będą takie udane, to pewnie okaże się z czasem. Ale sprawdzić co kryje w sobie choćby kabina operatora, można już dzisiaj.

  • New Holland – Nowa seria T7

Niebieskie ciągniki po raz drugi na liście, ale powód niebagatelny. NH wypuścił na rynek nową serię T7. Ciągniki mają moc od 171 do 269 KM, a producent obiecuje, że będą jeszcze wygodniejsze i jeszcze bardziej ekonomiczne, a ich widoczność niemal nieograniczona. Na targach sprawdzić można co prawda tylko pierwszy i trzeci punkt z tej listy, ale i tak nie omieszkam.

  • John Deere – nowe modele

Wprowadzone w listopadzie ubiegłego roku modele 6175R i 6215R, można jeeeeszcze uznać za nowość. Ciągniki posiadają elektroniczny joystick oraz wyświetlacze CommandCenter 4. generacji. Ponoć łatwe w obsłudze i bardzo intuicyjne, ale może będę mogła sprawdzić to osobiście. W połączenie z ich gabarytami mogą to być naprawdę sympatyczne okazy. UP DATE: Dostałam wiadomość od firmy John Deere, że na Agrotechu zostaną pokazane modele z serii 5M. No i fajnie,wszystko obejrzymy 🙂

  • Deutz-Fahr –  Golden Tractor for the Design

Deutz Fahr został wyróżniony w kategorii design, a konkretnie jego seria 9, gama ciągników dużej mocy. Skoro według niezależnych ekspertów te traktory są takie piękniuchne, to kobiece poczucie estetyki i nieodparta chęć wyrobienia sobie własnego zdania ciągnie mnie do Deutz’a.

  • Claas – nowe modele Claas Axion

Stoisko Claas’a to pozycja obowiązkowa. Razem z z modelami 800 i 820, cała seria Axion  to już w sumie sześć modeli w zakresie od 205 do 264 KM.  Tym chętniej pobiegnę do nich, obczaić tę powiększoną, zieloną gromadkę.