Deere i Kramer tworzą sojusz strategiczny

John Deere ogłosił inwestycję w Kramer-Werke GmbH. 

Obie firmy uzgodniły, z zastrzeżeniem zatwierdzenia antymonopolowego, dostarczanie rozwiązań w postaci sprzętu do transportu materiałów, z dystrybucją za pośrednictwem sieci dealerskiej John Deere, pod znakiem towarowym firmy Kramer.

To nowe partnerstwo ma umożliwić John Deere’owi dostarczanie swoim dealerom szerszej gamy rozwiązań do transportu różnego typu materiałów. Szczególnie w produkcji rolniczej, siana i pasz.

W portfolio produktów znajdują się:

  • ładowarki kołowe (9 modeli),
  • ładowarki kołowe teleskopowe (4 modele),
  • ładowarki teleskopowe (9 modeli),
  • produkowane przez firmę Kramer, Pfullendorf (Niemcy)

Co dalej?

Zgodnie z tą umową sieć dealerska John Deere będzie preferowanym kanałem dystrybucyjnym dla firmy Kramer. Współpraca umożliwia firmie Kramer korzystanie z czołowej sieci dealerskiej w Europie, CIS, Afryce Północnej, Bliskim i Środkowym Wschodzie.

Partnerstwo z firmą Kramer ma ważny, strategiczny wpływ na naszą działalność. Umożliwia to firmie John Deere rozszerzenie aktualnej oferty produktów i dostarczenie obszernego pakietu rozwiązań do transportu materiałów rolniczych dla dealerów branży rolniczej John Deere w Regionie 2. Firma Kramer stosuje te same standardy, co John Deere w zakresie dostarczania klientom zaawansowanych technologii i wyjątkowej jakości.

 Markwart von Pentz, President Agriculture & Turf Division of Deere & Company

Ze światowym liderem w branży maszyn rolniczych, jakim jest firma John Deere,  zyskujemy silnego preferowanego partnera, aby dodatkowo wesprzeć plan naszego rozwoju w biznesie rolniczym. Korzyść z partnerstwa, umożliwia firmie Kramer wzmocnienie swojej pozycji na rynku. Dzięki dodatkowej firmie będziemy szybciej rozwijać firmę Kramer, szczególnie na rynkach z silną pozycją firmy John Deere.

Cem Peksaglam, Prezes Wacker Neuson SE

 

Kramer-Werke GmbH jest firmą należącą do Wacker Neuson SE.