Kubota wprowadza nową serię ciągników M6002

Trzy nowe modele japońskiego producenta wjeżdżają na rynek. 

Kubota przedstawia nową serię ciągników – M6002. Została ona stworzona głównie potrzeby gospodarstw o profilu mieszanym. Nowa seria to trzy modele o oznaczeniu: M6122, M6132 i M6142. Według producenta, technologia zastosowana w nowej serii M6002 jest odpowiedzią zarówno na rosnący nacisk na zrównoważony rozwój, jak i na potrzeby współczesnych rolników.

 

Zajrzyjmy pod maskę

 

Seria M6002 jest wyposażona w 4-cylindrowy silnik Kubota o oznaczeniu 6108, który spełnia normę emisji spalin Stage V. Ta jednostka napędowa jest dostępna w trzech wariantach mocy: 121 KM, 131 KM oraz 141 KM. W ciągnikach dostępna jest również funkcja Power Boost, chwilowo zwiększającą moc o 20 KM w pracach transportowych. Eksploatacja filtra DPF została znacząco wydłużona dzięki zwiększeniu minimalnego okresu czyszczenia z 3000 do 6000 godzin pracy silnika. Dodatkowo, ciągnik wyposażono w duży, 230-litrowy zbiornik paliwa, co pozwala na wydłużenie czasu pracy.

Wprowadzono całkowicie nowy układ przekazania napędu. Ciągnik wyposażono w skrzynię biegów powershift z 8 przełożeniami zmienianymi pod obciążeniem zaprojektowaną z myślą o ciężkich pracach polowych i zadaniach transpotowych. Wszystkie modele oferują nową funkcję Xpress Restart, która umożliwia bezpośrednie sterowanie sprzęgłem głównym za pomocą pedału hamulca. Kierowca może zatrzymać ciągnik bez używania pedału sprzęgła.

 

Nowa, większa kabina

 

Nowa kabina tej serii ciągników wyróżnia się swoim niezwykle atrakcyjnym wyglądem, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nowy podłokietnik z wielofunkcyjnym dżojstikiem umożliwia zmianę kierunku jazdy, zarządzanie pamięcią obrotów silnika, trzypunktowym układem zawieszenia oraz aktywowanie funkcji automatycznej pracy przekładni. Ergonomiczną konsolę boczną, obsługującą wszystkie główne funkcje ciągnika, umieszczono po prawej stronie fotela operatora i pod tym samym kątem, co podłokietnik, aby zapewnić maksymalny komfort pracy. Szeroki szyberdach zapewnia optymalną widoczność, szczególnie przydatną podczas pracy z ładowaczem czołowym. Ciągnik posiada w standardzie 10 ledowych reflektorów roboczych oraz opcjonalne 6 dodatkowych reflektorów roboczych LED, co pozwala oświetlić otoczenie pod kątem 360 stopni. Kabinę wyposażono ponadto w fotel Grammer klasy Premium, co w połączeniu z mechaniczną amortyzacją kabiny zapewnia najwyższy komfort pracy.

 

Zmiany w konstrukcji

 

Nowa konstrukcja tylnej i przedniej osi pozwala zwiększa ładowność ciągnika umożliwiając jego wydajną pracę w transporcie i ciężkich zadaniach z wykorzystaniem ładowacza czołowego. Dostępny w standardzie system Bi-Speed firmy Kubota zapewnia mniejszy, 4,5-metrowy promień zawracania, dzięki czemu ciągniki M6002 stanowią najlepsze rozwiązanie do prac na ograniczonej przestrzeni.

Ponadto seria M6002 oferuje dodatkowe osiągi dzięki zamkniętemu układowi hydraulicznemu z pompą CCLS o wydajności 115 l/min., poprawiając dynamikę reakcji ciągnika.

Serię M6002 cechuje udźwig wynoszący 7 000 kg i duży wydatek pompy hydraulicznej 115 l/min., dzięki którym wszystkimi narzędziami można sterować z maksymalną wydajnością i efektywnością.

Inne kluczowe funkcjonalności to:

 • 7-calowy wyświetlacz ISOBUS K-Monitor, dostępny jako wyposażenie opcjonalne,
 • Automatyczny układ prowadzenia (Autosteer) zwiększający wydajność, dostępny jako opcja,
 • prędkości obrotowe WOM 540/540E/1000/1000E w standardzie, ponadto:
  Tryb automatycznej pracy WOM ułatwiający wykonywanie uwroci,
  Możliwość regulacji płynności załączania WOM z poziomu 7-calowego wyświetlacza K-Monitor,
  Możliwość załączenia WOM z poziomu podłokietnika lub na zewnątrz ciągnika poprzez przycisk umieszczony na tylnym błotniku,
 • Funkcja nadbiegu zapewniająca niski poziom hałasu i zużycia paliwa przy 40 km/h i 1 640 obr./min,
 • Tryb automatycznej zmiany biegów,
 • Szeroki asortyment ładowaczy czołowych: 5 modeli w segmentach od Użytkowego do Premium.

 

 Nowa seria M6002 to całkowicie nowa koncepcja, w 100% stworzona przez firmę Kubota. Zaspokaja ona większość potrzeb gospodarstw wyspecjalizowanych w produkcji mlecznej i o profilu mieszanym. Wybierając ten ciągnik, rolnicy będą mogli korzystać z funkcji takich jak Xpress Restart, wydajna, nowa skrzynia biegów powershift o 8 przełożeniach czy opatentowany system Bi-Speed firmy 

Germán Martínez, wiceprezes działu sprzedaży ciągników w Kubota Holding Europe

 

Nowe ciągniki będą dostępne na rynku w drugiej połowie 2020 roku.