Mamy reprezentanta na Mistrzostwa Europy Operatorów

Konkurs, który wzbudzał tyle emocji doczekał się finału. Póki co, w Polsce. Wiem już, kto pojedzie do Francji reprezentować nasz kraj. 

Bartłomiej Grzybek, to właśnie on wygrał konkurs,  na kóry smaka miało wielu. Bartek to właściciel gospodarstwa z gminny Tarnówka. To on będzie na reprezentował na Mistrzostwach Europy Operatorów organizowanych przez John Deere oraz firmę Michelin. Wydarzenie odbędzie się 13 – 15 czerwca na torze testowym Michelin Ladoux w Clermont-Ferrand. Uczestniczyć będą w niej przedstawiciele 13 krajów, którzy uzyskali w drodze głosowania internetowego największą liczbę głosów. W Polsce, zdecydowanym zwycięzcą okazał się właściciel gospodarstwa rolnego o powierzchni 200ha w gminie Tarnówka, Pan Bartłomiej Grzybek.

Cieszymy się, że głosowanie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem fanów marki John Deere. Przed Panem Bartłomiejem duże wyzwanie, ale i życiowa szansa, w której liczyć będzie się odpowiednie opracowanie strategii łączącej prędkość jazdy oraz niskie zużycie paliwa i minimalne ugniatanie gleby. Z uwagą będziemy śledzić poczynania naszego reprezentanta i odpowiednio go do tych zmagań przygotujemy, aby osiągnął jak najwyższe miejsce

Mirosław Leszczyński Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny John Deere Polska

Kim jest Bartek?

Bartłomiej zaczynał swoją przygodę z rolnictwem już jako kilkuletni chłopiec, pod czujnym okiem rodziców, zwłaszcza taty Eugeniusza, który wprowadzał go w tajniki rolnictwa. Kiedy skończył 18 lat, rodzice przepisali mu pierwsze hektary ziemi i od tego momentu zaczął już sam decydować o tym, w jakim kierunku będzie się rozwijać jego gospodarstwo. 

W rolnictwie bardzo interesujące są wszystkie nowoczesne rozwiązania, które wprowadzają producenci, takie jak: monitorowanie wydajności, aktywna kontrola załadunku czy zdalna naprawa maszyny. Wszystko, aby jeszcze bardziej zoptymalizować działania na polu. Sam staram się, aby w moim gospodarstwie tych innowacji było jak najwięcej. Rozwijanie wiedzy, dokształcanie się, szukanie nowoczesnych systemów, to część mojej codziennej pracy 

 

Fan marki

Bartłomiej Grzybek w swoim gospodarstwie posiada dwa ciągniki firmy John Deere. Pierwszy z nich zakupił w 2010 r. – W tamtym momencie byłem zainteresowany zakupieniem siewnika, jednak będąc na pokazach maszyn rolniczych zaproponowano mi zakup ciągnika o modelu 6930. To był czas, kiedy również powoli myślałem nad zakupem nowej maszyny tego typu. Po jej przetestowaniu, okazało się, że zdecydowanie warto w nią zainwestować – wspomina Pan Bartłomiej.

Pięć lat później 33-latek z Tarnówki, zdecydował się na inwestycje w kolejny ciągnik. Tym razem wybór padł na model 7730, wyprodukowany w 2011 roku. Oba ciągniki służą Panu Bartłomiejowi po dzień dzisiejszy.

Poza pracą w gospodarstwie Bartek poświęca się pracy w Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnówce, gdzie służy już 15 lat i obecnie jest prezesem jednostki. To jego pasja, która pozwala mu pomagać innym.

 

Co się będzie dzialo we Francji?

Na Bartka we Francji czeka całkiem ciekawy harmonogran. Przed zawodnikami szereg wymagających konkurencji. Oprócz samej rywalizacji, uczestnicy mistrzostw, będą mieli możliwość odbycia szkolenia z optymalizacji ciągnika, prowadzone przez ekspertów John Deere i Michelin. A wszystko odbędzie się na nowym ciągniku 6250R z CommandPRO, który poszerzy ofertę John Deere w 2017r. Nie pozostaje zatem nic innego jak trzymanie kciuków za polskiego reprezentanta.