Nowa linia ciągników Farmtrac


Farmtrac wprowadził trzy nowe modele ciagników, dedykowane do upraw międzyrzędowych. Ich mocną stroną ma być wprowadzenie polskiej technologi MIE.Tec

Farmtrac wprowadził na rynek linię nowych ciągników. Model Farmtrac 555 DT (48 koni) napędza 3-cylindrowy silnik, zaś układ napędowy wyposażony jest w mechaniczną skrzynię biegów o ilości przełożeń 8/2.
Modele 675 DTη (75 koni) oraz Farmtrac 685 DT EuropeLine (86 koni) wyposażone są w oryginalne silniki Perkins, układy napędowe firmy Carraro, z ilością przełożeń odpowiednio 12/12 i 24/24 i z rewersem.

DSC_0037

Polska technologia

To, co ma zachęcić potencjalnych klientów to technologia MIE.Tec (Multicrop In-lineEnvironment Technology). Tworzona przez polskich inżynierów, ma zastosowanie w maszynach pracujących w warzywnictwie i uprawach miedzyrzędowych.

Technologia MIE.TEc pozwala na optymalne wykorzystanie maszyn przystosowanych dla warzywnictwa oraz pozwala obniżyć koszty produkcji. W trakcie jej projektowania konsultowaliśmy się z uznanymi w branży ekspertami oraz samymi użytkownikami.

– opisuje Eligiusz Szymański, Dyrektor Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Farmtrac’a.

Nowe rozwiązania

Jak informuje producent – dzięki układom przeniesienia napędu, ciągniki rozwijają prędkości pożądane w zastosowaniach warzywniczych, w przypadku Farmtrac 675 DTη minimalna prędkość to 0,5 km/h, w ciągniku Farmtrac 685 DT minimalna prędkość wynosi 0,2 km/h.

Ciągniki standardowo wyposażone są w wąskie koła zaprojektowane specjalnie dla Farmtrac’a do upraw międzyrzędowych. W standardzie ciągnik wyposażony jest w Farmtrac Vision System (kamerę i monitor), umożliwiające obserwację pracy maszyn towarzyszących. Nowe modele dostępne są kolorystyce zielonej.

DSC_0051

 

Ciągniki będzie można zobaczyć na najbliższych targach Agro Show w Bednarach.