Sprzedaż ciągników w sierpniu 2017 | Dużo lepiej niż rok temu

W ostatnim miesiącu zanotowaiśmy lekki spadek sprzedaży w stosunku do lipca, ale ogromny wzrost rok do roku. 

W sierpniu sprzedano 785 nowych ciągników rolniczych*. Mimo, że liczba rejestracji spadła nieco w stosunku do lipca, to w porównaniu do sierpnia mamy wzrost aż o jedną trzecią! To uspokaja odrobinę nastroje, które po słabych miesiącach w pierwszej połowie roku, były nieco nerwowe.  Daje też nadzieję, że rynek podniesie się po ostatnich spadkach. Biorąc pod uwagę, ile rejestracji w sierpniu było dokonywanych na Dilerów, możemy zakładać, że pod koniec roku (chcąc podbić wyniki sprzedaży w ostatnim kwartale), zobaczymy wiele promocji na nowe maszyny.

 Lider odskoczyłsprzedaż sierpnień 2017

Różnice pomiędzy najpopularniejszymi markami były różne, często padały wyniki ex aequo. Teraz jednak pozycja lidera zarysowuje się coraz mocniej i na polsim rynku należy do marki New Holland (150 sztuk sprzedanych w sierpniu, 26 proc. więcej niż rok temu). Miejsce drugie należy do John Deere’a (125 klientów w sierpniu, 14 proc. lepiej niż w sierpniu 2017). Podium zamyka Zetor, z 94 maszynami – to aż 119 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku! Trzeba podkreślić,że w ostatnim miesiącu zdecydowana większość producentów odnotowała wzrost sprzedaży (sierpnień 2017 do sierpnia 2016). Pytanie, jaki odsetek należy do rejestracji własnych.

 

Zabrakło Ursusa

Miejsce w czołówce Zetor zawdzięcza stale wysokiej sprzedaży modelu Major 80, w sierpniu ponownie był to najchętniej wybierany model – zarejestrowano 34 egzemplarze. Co ciekawe, w zestawieniu zabrakło Ursusa C-380, który z pozycji lipcowego lidera spadł poza zestawienie. Drugim najchętniej kupowanym ciągnikiem w sierpniu był New Holland TD 5.85, na ten model zdecydowało się 24 nabywców. Zestawienie najpopularniejszych modeli zamyka John Deere 5085M, który znalazł 17 nabywców w sierpniu.

 

*dane: Agencja Martin&Jacob