Tractor of the year 2016 – znamy zwycięzców

Najbardziej prestiżowy konkurs dotyczący ciągników rolniczych został rozstrzygnięty. Znamy już zwycięzców w każdej z czterech kategorii.

Producenci przebierali niecierpliwie nogami… Która maszyna zdobędzie tytuł, który ciągnik przez rok będzie nosił koronę niczym Miss Universe? I już wszystko wiadomo…

Tytuł Tractor of The Year został przyznany ciągnikowi Fendt 1050 Vario. Ta maszyna ma mega moc. Pod maską mieści się niebagatela 500 km mechanicznych – to okaz zdecydowanie przeznaczony jest do (bardzo) ciężkich prac polowych. Wrażenie robią też dwa niezależne silniki hydrauliczne, które ustawiają Fendt’a na wysokiej półce premium. Premiera całej serii 1000 miała miejsce w ubiegłym roku i, jak widać, szybko została doceniona przez rolników, dziennikarzy i obserwatorów runku.

1000vario-2_558d8db10237fbee459610c8_web_de-DE

 

Czwórka najlepszych

Lider jest jeden, ale nie możemy zapomnieć o innych kategoriach. Tytuł najlepszego ciągnika specjalistycznego  trafił do Same Frutteto S90.3 ActivDrive (wygrał z ciągnikami Antonio Carraro TGF 10900 i Rigitrac  SKH75). Został on doceniony za podniesiony przedni most i niezależne koła, co praktykowane jest raczej w ciągnikach większej mocy. Najlepszym ciągnikiem użytkowym w tym roku jest Massey Ferguson 5713 SL. Jak mówi jury – nie miało wątpliwości komu przyznać tytuł po poznaniu unikalnego systemu do oczyszczania spalin  “all in one”, który pozwala na bezproblemowe spełnianie wymogów Tier4. I na koniec – creme de la creme – tytuł Golden Tractor for the Design zdobyła przepiękna Valtra N 174 V. Nowoczesny, dynamiczny i kompaktowy jak określa go organizator konkursu to o wiele za mało, by określić tę maszynę, ale… Dziś poprzestańmy na tym.

Same Frutteto 3 90.3S

Same Frutteto 3 90.3S

 

Massey Ferguson 5713 SL

Massey Ferguson 5713 SL

valtra n174 v

Valtra N 174 V

 

 

Gratulacje dla zwycięzców. A ja czekam już na nominacje do kolejnej edycji… 🙂