Traktorowy król piękności

Kobiety ekscytują się konkursami piękności, mężczyźni też.
Tyle, że ich cuda mają silnik, cztery koła i rządzą w gospodarstwie.

Znaczących konkursów  na najlepszy traktor jest kilka. Jeden z nich, organizowany przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, trwa już od 21 lat. W tym roku zwycięzców mamy dwóch! To New Holland T8.420 Auto Command i Steyr 6230 CVT. Do nich powędruje Tytuł Maszyny Rolniczej Roku 2015 w kategorii maszyny z importu. Jurorzy oceniali nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i funkcjonalność oraz bezpieczeństwo pracy. Liczyła się także wysoka jakość i estetyka wykonania. Nie bez znaczenia jest wielkość sprzedaży danego modelu.

New Holland T8.420 Auto

New Holland T8.420 Auto Command

Oficjalne wręczenie odbędzie  się w marcu, na targach Agrotech w Kielcach. Tam będzie można obejrzeć maszyny na żywo. Takie zwycięstwo jest dla producentów wiele warte. To promocja o dalekim zasięgu, rekomendacja udzielana przez branżę i pozytywne wyróżnienie spośród wielu innych, konkurencyjnych modeli. Warto zatem przyjrzeć się, jak tytuły wpłyną na popularność Steyr’a i New Hollanda wśród kupujących.

Steyr 6230 CVT

Steyr 6230 CVT

PS Nie miałam jeszcze okazji usiąść za kierownicą nowego Steyr’a. Wpisuję go na swoją listę „must-see” podczas najbliższych Kielc 😉

Zdjęcia pochodzą ze strony: www.itp.edu.pl