Urodzinowe życzenie

Kto śledzi mnie na Facebooku ten wie, że w tym tygodniu miałam urodziny. Głośno powiedziałam, jakie prezenty chcę dostać, teraz powiem czego życzę. Głównie Wam.

Planowałam ten wpis od jakiegoś czasu. Postanowiłam, że napiszę kilka słów od siebie dla Was. Co prawda trąbię, że urodziny są najmojsze, ale to dobra okazja żeby powiedzieć coś fajnego do Was, moich czytelników. Ostatnio trochę zmieniłam jednak treść tego wpisu. Dlaczego?

Taka akcja

Podstawa do moich przemyśleń jest prosta.We wtorek (7.07) uruchomiłam akcję pt. “na urodziny chcę 2 tysiące”. Chodziło o zdobycie tylu fanów na stronie Tractormanii, aby dobić do okrągłych dwóch tysięcy (a brakowało ich 150). Ludzie zaczęli działać, klikać, udostępniać. Planowałam osiągnąć cel (przy dobrych wiatrach) do niedzieli, udało się tego samego popołudnia. Szok i niedowierzanie! 😉 I uwierzcie, nie chodzi już o te lajki, (które cieszą, tak), ale wsparcie i ilość pozytywnych słów jakie usłyszałam przy tej okazji. Wielka fala mocy, AGRO MOCY. Buzia śmiała mi się przez cały dzień i kolejne kilka dni. Dostaję wiadomości, maile, komentarze które sprawiają, że rosną mi wielkie skrzydła i mimo, że ostatnio pracy jest nie mało, chęci jest jeszcze więcej. Wiecie czemu to AŻ TAK cieszy? Jeszcze jakiś czas temu myślałam, że pomysł z taką stroną jest szalony, że nikogo nie porwie. A tu rzeczywistość tak BARDZO POZYTYWNIE mnie zaskakuje! Robię to, co uwielbiam, a ludzie mówią, że jest w porządku, że czytają i że chcą więcej. Nie osiadam na laurach, nie obrastam w piórka, długa droga przede mną, ale i tak… To cudowne uczucie.

A teraz do sedna

Jeśli co wrażliwi otarli łzy wzruszenia przy moim jakże zwięzłym wstępie, przechodzę do meritum czyli życzeń.
Najpierw czytelnicy rolnicy. Życzę Wam tego, co dla Was najlepsze. Życzę żebyście mogli kupować wszystkie niezbędne maszyny nie czekając na dotacje – żeby mało paliły, a serwis odwiedzały raz od wielkiego dzwonu i na przegląd. Życzę żeby ceny zbóż (owoców, mleka, tucznika) w skupach ustabilizowały się i to na wysokim poziomie. Życzę Wam, aby nigdy nie było więcej suszy, ani za dużo deszczu (możliwe?) ani przymrozków, żeby ziemia rodziła bogate plony, a żniwa przynosiły wiele ton zboża z jednego hektara. Życzę, aby świat pokazywał Was i Waszą ciężką pracę nie tylko w kontekście protestów czy klęsk żywiołowych, ale też na co dzień po to, aby ludzie z miast i miasteczek wiedzieli, że to co robicie potrafi być trudne, ale fascynujące. Wzajemnego zrozumienia też życzę.

Czytelnikom z miasta gratuluję czytania bloga o traktorach 😉 Życzę Wam, aby Wasza świadomość tego, co wartościowe i ciekawe na polskiej wsi rosła. Żebyście doceniali to, co mamy w Polsce najlepszego, wybierali rodzime produkty i cieszyli się ich smakiem. Życzę Wam chęci do poznawanie tego, co pozornie odległe i nieciekawe, do przełamywanie stereotypów, kruszenia schematów, odkrywania informacji poza mainstream’em i czerpania z tego satysfakcji.

Wszystkim życzę przyjemnej lektury mojego bloga teraz i zawsze. A sobie życzę, aby to zawsze trwało jak najdłużej.
Bo im Tractormania starsza, tym większa. W dużej mierze dzięki Wam.

Wszystkiego cudownego.

11748673_10204641568587294_309284205_n