Valtra zdobywa Nagrodę Red Dot Design 2017

W ciągniku ważny jest każdy element. Podłokietniki są niezwykle ważne, muszą ułatwić pracę operatorowi. Co takiego mają w sobie te wyróżniona na najbardziej prestiżowym na świecie konkursie projektowym?

 

Valtra znów zbiera kosz nagród. Ich nowe podłokietniki SmartTouch zaprezentowane w Paryżu na SIMIE zdobyły Nagrodę Red Dot Design 2017. W tym samym czasie czwarta generacja traktorów Valtra serii N otrzymała wyróżnienie w tym samym konkursie. Tegoroczne nagrody to powtórka z historii. W ubiegłym roku ciągnik Valtra serii T4 zdobył nagrodę Red Dot Design 2016.

 

Sukces podłokietników Valtra SmartTouch jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ w ostatnich latach skupiliśmy się w szczególności na użyteczności oraz satysfakcji użytkownika, a naszym celem było dostarczanie realnych korzyści klientom podczas ich codziennej pracy

Jari Rautjärvi, VP, Brand Lead, Valtra

Ergonomia, prostota i komfort

Nowe podłokietniki Valtra SmartTouch oraz interfejs użytkownika są przełomowe patrząc pod kątem łatwości obsługi. SmartTouch to kulminacja naszych prac badawczo-rozwojowych prowadzonych we współpracy z ekspertami z różnych dziedzin. Wszystkie przełączniki podłokietnika SmartTouch są ułożone w logicznym porządku i znajdują się w zasięgu ręki. Szczególny nacisk położono na ergonomię, komfort użytkownika, łatwość obsługi i prostotę. Poszczególne materiały zostały odpowiednio dobrane tak, aby spełniać swoje zadania i wspierać odpowiednie funkcje urządzenia.

 

Seria N i T zdobyły liczne nagrody, a w tym roku nowy traktor serii A4 został okrzyknięty Maszyną Roku 2017 w swojej kategorii podczas targów SIMA w Paryżu. Przyznane ostatnio nagrody Red Dot Design 2017 dowiodły raz jeszcze, że wzornictwo przemysłowe można wykorzystać, aby wydobyć potencjał najnowszych technologii z uwzględnieniem czynnika ludzkiego, zgodnie z potrzebami klienta

Kimmo Wihinen, odpowiedzialny za wzornictwo przemysłowe w Valtrze

W tym roku w konkursie Red Dot wzięło udział ponad 5500 produktów z 55 krajów. Panel jury składał się z 40 międzynarodowych ekspertów w dziedzinie projektowania. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Teatrze Aalto w Essen w Niemczech 3 lipca.

valtra

Valtra organizuje własny konkurs

Ostatnie nagrody otrzymane przez Valtrę są potwierdzeniem bazy i podstaw firmy do zorganizowania własnego konkursu wzornictwa, który ogłoszono w lutym podczas Targów SIMA w Paryżu. Konkurs Wzornictwa Valtry rozpoczyna się wiosną i jest skierowany do studentów, indywidualnych projektantów oraz biur projektowych na całym świecie.

Celem konkursu jest poznanie wizji projektantów na temat ciągnika przyszłości oraz sposobu, w jaki może on podnieść wydajność rolnictwa będąc jednocześnie maszyną przyjazną dla środowiska. Wyłonione zostaną trzy najlepsze propozycje, a wręczenie nagród odbędzie się 31 maja 2017 r. Zasady konkursu można znaleźć na stronie www.valtra.com/designchallenge.