Jak sportowiec milioner został rolnikiem

Uwielbiam tę historię. Często dostaję pytania, jak to możliwe że miastowa zainteresowała się rolnictwem. A jak to możliwe, że były sportowiec, milioner przesiadł z się z ferrari do ciągnika?

Ta historia jest jednak trochę niesamowita. Ale od początku.

Jason Brown był gwiazdą futbolu amerykańskiego. I to u szczytu swojej sławy. Grał i wygrywał, a przy tym zarabiał krocie. Stał właśnie przed możliwością podpisania kolejnego kontraktu na pięć lat i nie bagatelną sumę 37 milionów dolarów. I co zrobił wtedy nasz bohater? Powiedział, że dziękuje, ale odchodzi ze sportu.

 

Mój agent powiedział: “robisz największy błąd w swoim życiu. Mylisz się”. Spojrzałem  na niego i powiedziałem jasno: “nie stary, ja się nie mylę”.

Jason Brown

sport

Jason jeszcze na boisku

Dobra, zostawił sport bo chciał odpocząć – pomyśli część z Was. Ale tu historia jest bardziej zaskakująca. Odkąd Brown zostawił za sobą karierę sportowca został… rolnikiem! To tym bardziej dziwi, że nigdy wcześniej nie miał do czynienia z pracą w gospodarstwie. Jak zatem mu się to udało? Mówi, że dał radę dzięki poradom innych rolników z okolicy i… filmikom na youtubie! Dzięki temu dowiedział się, co powinien po kolei wykonać, aby przygotować ziemię, zasiać i zebrać plon.

Kiedy widzisz, jak zboże wschodzi, człowieku – to jest najlepsza rzecz jaką możesz zobaczyć. Nigdy nie miałem takiego poczucia odniesionego sukcesu.

Jason Brown

jason brown comp

jak to się siało…

I to mówi człowiek, który cieszył się uwielbieniem tłumów, zarabiał miliony i do końca życia mógłby nie ruszać się z basenu na dachu jakiegoś wygodnego hotelu. Ale to koniec niespodzianek. Jason wszystko to, co wypracuje i zbierze ze swojej ziemi (kilkaset kilogramów słodkich ziemniaków) po prostu oddaje spiżarniom żywnościowym, dla potrzebujących. W ten sposób chce wesprzeć walkę z głodem w rejonie w którym mieszka, Karolinie Północnej. Dziś ma 33 lata, nadal hoduje słodkie ziemniaki i ogórki. I jest zachwycony tym, jak zmieniło się jego życie.

To niezwykłe. Wiecie dlaczego ta historia jest tak szczególna? Bo pokazuje, że mogąc spróbować wszystkiego, co oferuje dzisiejszy świat są ludzie, którzy wybiorą pracę na roli. Którzy mimo jej trudu mogą się nią cieszyć i podkreślać jak ważna i wymagająca jest praca rolników. I że zostać nim, to dla niektórych przywilej.

jason brown patotes

Informacje znalazłam na: www.cbsnews.com
Zdjęcia: www.businessinsider.com/jason-brown-quit-football-farmer-2014-11