Jak uszczęśliwić swój traktor?

Zadbać o jego silnik. Tylko jak? Rozmowa z Borysławem Czajczyńskim.

 Prawidłowe funkcjonowanie maszyn rolniczych jest niezwykle ważne z wielu powodów. Pomijając kwestie tego, że często mamy zwyczajnie sentyment do ciągników, minikoparek i kombajnów to przede wszystkim mają spełniać swoje podstawowe zadanie. Pracować w polu, w gospodarstwie. Każda awaria to czas, koszty. Szczególnie w sezonie. Rozmawiam dzisiaj z Borysławem Czajczyńskim, Wiceprezesem Zarządu ds. Marketingu marki Ceramizer. Polskiej marki, która od lat dba o samochody, ciężarówki oraz motocykle. Od jakiegoś czasu dostępne są także preparaty do silników maszyn rolniczych.

 

Na początek muszę zapytać, skąd pomysł, aby produkować preparaty do silników?

 

 Pomysł był składową z jednej strony dostrzeżonej potrzeby rynkowej – bardzo dużo samochodów i pojazdów użytkowych używanych lub z dużymi przebiegami funkcjonuje w Polsce a nie ma możliwości regenerowania i dbania o nie samodzielnie tylko często wiąże się to z kosztownymi naprawami serwisowymi.

Ceramizery dają możliwość wydłużenia żywotności mechanizmu poprzez zmniejszenie podatności części silnika, przekładni czy innego komponentu na zużycie eksploatacyjne wynikające z sił tarcia, a z drugiej strony składową pomysłu była posiadana wiedza o fizykochemicznym zjawisku bezzużyciowości części metalowych, które postanowiliśmy niejako urynkowić. W ten sposób, czyli całkowicie dzięki rodzimej, polskiej myśli technicznej i rodzimemu kapitałowi powstała rodzina preparatów Ceramizer.  Z czasem, dzięki recenzjom użytkowników marka przybrała na sile.

Znamy tło powstania firmy. A jak konkretnie dzisiaj pomaga ona dbać o maszyny, jakie preparaty wytwarza firma Ceramizer i na czym polega ich siła?

 

Ceramizer jest producentem dodatków regenerujących do silnika, przekładni manualnych czy układów wspomagania. Preparaty samoczynnie aktywują się w miejscach tarcia tworząc tam warstwę ochronną, metalowo-ceramiczną która de facto wydłuża żywotność danego mechanizmu, czyniąc go bardziej odpornym na zużycie eksploatacyjne. W Gamie jest aktualnie 17 produktów w tym specjalnie dedykowana seria AGRO dla użytkowników pojazdów i maszyn rolniczych.

Mój blog czyta wielu rolników. Jakie preparaty Ceramizer przygotował dla ich maszyn?

 

Dla rolników przygotowaliśmy dwa preparaty: do regeneracji silników maszyn rolniczych: CS-A oraz do regeneracji przekładni manualnych: CB-A.

 Te preparaty mogą być stosowane w takich urządzeniach jak:

  • ciągniki rolnicze
  • kosiarki samojezdne
  • ładowacze
  • rozsiewacze
  • sadzarki
  • sieczkarnie
  • kombajny
  • i wiele innych, w których występują silniki spalinowe.

Preparaty te są w stanie przy odpowiednim zastosowaniu wydłużyć okres użytkowania maszyny, zwiększyć okresy między serwisowe oleju, skutecznie zabezpieczyć przed zużyciem.

 

Czy preparaty Ceramizer możemy stosować w każdym pojeździe?

 

Nie ma różnicy czy będziemy stosowali Ceramizer w starym czy nowym pojeździe.

Przykładowo, w ciągnikach z przebiegiem 2000 mth ochronna warstwa metaloceramiczna wytworzy się szybciej z uwagi na większe zużycie eksploatacyjne, ale warto pomyśleć o zastosowaniu preparatów Ceramizer w przypadku nowszych maszyn z mniejszym przebiegiem po to, by zapewnić im profilaktycznie ochronę i dłuższe bezawaryjne funkcjonowanie.

Jeśli chodzi o preparaty do przekładni manualnych, zwyczajowo nie stosuje się ich w przekładniach typu automatycznego, choć istnieją wyjątki, ale w przypadku konkretnego typu urządzenia radzimy wysłać do nas zapytanie, a na pewno doradzimy.

Dobierając preparaty do sprzętu warto również wziąć pod uwagę rachunek ekonomiczny, mianowicie nie opłaca się stosować preparatów Ceramizer zbyt wcześnie. Aby spełniły one swoją rolę, sinik musi być dotarty tj. po około 30 mth. Innych przeciwwskazań nie ma.

 

Prawidłowe działania maszyn jest kluczowe. Musimy być bardzo ostrożni, gdy stosujemy nowe preparaty. Takie, których nigdy nie wypróbowaliśmy albo nawet nie słyszeliśmy. Skąd pewność, że Ceramizery nie uszkodzą sprzętu? Czy były testowane?

 

Tak, wielokrotnie. Testy Ceramizera dokonywane są w zasadzie w trybie ciągłym, tj. minimum raz do roku wykonujemy dla potrzeb własnych testy produktów przy okazji wprowadzania kolejnych jego odmian, ale też, w zasadzie stale produkty poddawane są sprawdzeniu przez rynek. Wiele testów zorganizowanych niezależnie przez użytkowników, którzy umieszczają je w internecie. Sporo materiałów o testach i badaniach produktów zebranych jest TUTAJ, ale też i na platformach takich jak Youtube i Facebook.

Z resztą, polityka firmy jest taka, że nie wprowadzamy na rynek produktów, które najpierw nie były przez nas dokładnie sprawdzone. Testy użytkowników wykonywane potem są de facto recenzjami i dodatkowymi weryfikatorami skuteczności produktu.

 

Firma dopiero wchodzi na nowy dla niej rynek agro. Jak ocenia pan Wasze szanse powodzenia wśród wymagających klientów, jakimi są rolnicy? Czy uważa pan, że oni (a przede wszystkim ich maszyny) polubią nowe produkty, które dziś Pan oferuje?

 

Tak jak do każdego segmentu rynku pojazdów i urządzeń, do rynku rolniczego podchodzimy z pokorą. Do chwili obecnej w zasadzie w każdym segmencie Ceramizery się zadomowiły i uważamy, że produkt spełni swoje zadanie również i w tym sektorze.

Liczymy na to, że informacja zwrotna od użytkowników produktu pozwoli na jego rzetelną ocenę oraz przyczyni się do rozwoju produktu, ponieważ ciągle udoskonalamy receptury, tak, by były optymalne dla danego spektrum zastosowań. Dla użytkowników maszyn rolniczych przeznaczyliśmy pewną pulę preparatów po to by poddać produkty ocenie.

Zainteresowane osoby mogą zgłosić się do nas poprzez nasz profil na Facebooku lub pisząc do nas maila: info@ceramizer.pl.

 

Jeśli chcecie wypróbować preperaty Ceramizer, śmiało! Zgarniacie 10% rabatu na hasło tractor10 na wszystkie produkty tutaj.