John Deere: kwartet na 4 gąsienicach

John Deere zaprezentował 4 nowe modele ciągników z serii 9RXna czterech gąsienicach. To pierwsze tego typu modele w historii marki.

John Deere prezentuje światu pierwszy w historii 4-gąsienicowy ciągnik. Należa do gamy ciągników o wysokiej mocy z serii 9R (kołowe) oraz 9RT (2-gąsienicowe). Cztery nowe modele 9RX – o mocy od 470 do 620 KM – są wyposażone w duże, mocne podwozie oraz system gąsienic zaprojektowany do wyjątkowo ciężkich prac.

Ciągniki 9RX wyposażone są w podwozie z napędzanymi gąsienicami, które przenoszą moc silnika na podłoże. Producent zaplanował to, aby podczas prac wymagających dużej siły uciągu – kultywacja, orka, talerzowanie, głębokie spulchnianie czy siew na dużą skalę – ciągniki w pełni i bezawaryjnie wspierały operatora.

Dopracowane od silnika…

Modele 9470RX i 9520RX napedzają jednostki napędowe John Deere PowerTech PSS o pojemności 13,5 l, a za moc ciągników 9570RX i 9620RX odpowiadają silniki Cummins QSX 15,0 l. Oba modele silników są wyposażone w chłodzony układ recyrkulacji spalin (EGR), udoskonaloną turbosprężarkę, filtr cząstek stałych (DPF) i selektywną redukcję katalityczną (SCR), co sprawia, że są zgodne z normami Stage IV / Final Tier 4 dotyczącymi emisji spalin oraz że dostarczają moment obrotowy i moc niezbędne w najtrudniejszych warunkach w polu.

Silniki napędzają koło łańcuchowe o dużej średnicy oraz koła napędowe, które przy współpracy optymalnie usytuowanych kół jałowych i pośrednich zapewniają przeniesienie mocy na nawierzchnię przy mniejszych poślizgach gąsienic. Nowe ciągniki z serii 9RX są wyposażone w wytrzymałe, odporne na przebicia gąsienice Camso Durabuilt 3500 i 6500 z technologią Duradrive, które

…po kabinę

Komfortową pracę w kabinie zapewniają takie funkcje jak zintegrowany system prowadzenia AutoTrac™; system zarządzania informacjami JDLink Connect; intuicyjny i łatwy w użyciu wyświetlacz CommandCenter 4. generacji ze spersonalizowanymi ekranami, które pozwalają kontrolować ciągnik i jego funkcje; jak również przekładnia e18 z układem zarządzania wydajnością.

W ciemności na pewno nie można zginąć w tych ciągnikach – jasność zapewniają 24 światła w technologii LED, które oświetlają teren wokół ciągnika i osprzętu naturalnym światłem.