Kombajn Claas Lexion zgarnia nagrodę za design

Nowa generacja kombajnów zbożowych LEXION zgarnia nagrodę iF GOLD AWARD 2020.

Projektantami maszyn są Alain Blind i Thomas Wagner. 

Kombajn przekonał jury prestiżowego międzynarodowego konkursu designu w kategorii „Produkt” dzięki połączeniu ergonomii i wzornictwa. Miejsce na najwyższym stopniu podium kombajnu Lexion to zasługa przede wszystkim w pełni przeszklonej kabiny, która oferuje operatorowi dobrą widoczność na wszystkie strony oraz większego zbiornika ziarna, która zapewnia wyższą wydajność.

 Lexion to pierwszy model CLAAS o autorskiej stylistyce Y, który otrzymał takie wyróżnienie. Design Y wyróżnia wszystkie nowe samobieżne maszyny CLAAS, uosabiając ich dynamikę i moc 

–  Alain Blind, w CLAAS j odpowiedzialny za design

Zespół Claas Corporate Industrial Design po raz pierwszy zgłosił swoją kandydaturę do nagrody i zdobył złoty medal. iF GOLD AWARD to specjalne, dodatkowe wyróżnienie w konkursie przyznawane produktom, które w szczególnym stopniu przekonały jury złożone z renomowanych projektantów i przedsiębiorców. Spośród około 1500 zwycięzców tylko 75 zostało wyróżnionych złotym medalem. Nagroda jest symbolem wybitnych osiągnięć i innowacji w dziedzinie designu. 

iF DESIGN AWARD to znana na całym świecie nagroda w dziedzinie designu, która od 1953 roku jest corocznie przyznawana wybranym produktom przemysłowym. W tym roku ocenionych zostało ponad 7000 zgłoszeń z ponad 50 krajów.