Kubota z certyfikatem AEF

Ciągniki Kubota w technologii TIM uzyskały certyfikat AEF.

Producent japońskich ciągników otrzymał certyfikat AEF dla zestawu  składającego się z nowej serii traktorów M7003 Premium KVT oraz prasy TIM BV5xxx.

 

Podczas pracy Kubota M7003 komunikuje się z prasą w technologii TIM, pozwalając jej sterować takimi funkcjami ciągnika jak WOM, hydraulika i prędkość jazdy. Nowy flagowy model traktora marki Kubota może wydajnie współpracować również z innymi certyfikowanymi przez AEF implementami działającymi w standardzie TIM.

 

Fundacja AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation) ogłosiła, że zarówno prasa jak i ciągnik M7003 opracowane przez Kubota uzyskały certyfikat zgodności z TIM. Jako międzynarodowa organizacja zajmująca się innowacjami technologicznymi w rolnictwie, AEF jest uprawniona do testowania i kontrolowania, czy producenci spełniają wymagania protokołu TIM.

 

Technologia TIM

 

Kubota TIM (Tractor Implement Management) to protokół, który umożliwia dwustronną komunikację pomiędzy ciągnikami i narzędziami, pozwalając im sprawnie współpracować i ograniczając szanse wystąpienia błędu ludzkiego. Ponadto, technologia TIM wpływa korzystnie na komfort pracy operatora poprzez automatyczne wykonywanie powtarzających się czynności. Prasa dostarcza ciągnikowi informacji w czasie rzeczywistym, co oznacza, że operator nie musi sprawdzać stanu beli, aby zakończyć proces belowania. Po osiągnięciu zadanej średnicy beli, ciągnik zatrzyma się, aby ją wyładować, zawsze utrzymując ten sam poziom gęstości, a tym samym osiągając najwyższą jakość pracy.

 

Dotychczas Kubota uczestniczyła w AEF za pośrednictwem Grupy Kverneland, która w Grupie Kubota zajmuje się produkcją implementów. Jednak dzięki utworzeniu w ostatnim czasie Europejskiego Centrum Innowacji, Kubota przejęła od Grupy Kverneland status członka głównego w AEF w ramach działań na rzecz wzmocnienia współpracy w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego.