Ładowarki teleskopowe New Holland Tier 4B z serii LM

Kilka nowości w niebieskich teleskopach. 

Ładowarki teleskopowe New Holland z serii LM o długości od sześciu do dziewięciu metrów zostały udoskonalone o silniki zgodne z normą Tier 4B. We wszystkich pięciu modelach zwiększono moc oraz wprowadzono drobne udoskonalenia, które zwiększają ich wydajność i wszechstronność. Kompaktowy model ładowarki LM5.25 pozostał niezmieniony.

W celu spełnienia wymagań związanych z zastosowaniem maszyn w intensywnych pracach w gospodarstwie oraz operatorów kontraktowych, w najnowszej serii LM zapewniono lepsze osiągi i trwałość, a ponadto pełne wsparcie sieci autoryzowanych dealerów New Holland. Dla intensywnych zastosowań w hodowli żywego inwentarza te najnowsze modele oferują przyczepność zwiększającą wydajność podczas sprzątania obornika lub tworzenia stosów z balotów np. sianokiszonki.

Operatorzy kontraktowi skorzystają z ulepszeń w zakresie parametrów pracy na drodze, obejmujących moc pociągową i udoskonaloną skrzynię biegów dostosowującą się do trudnych warunków terenowych. W założeniu skracają one czas transportu pomiędzy poszczególnymi miejscami pracy i zwiększają ogólną wydajność produkcyjną.

 

Seria ładowarek teleskopowych LM oferuje wiodącą w tej klasie równowagę pomiędzy osiągami, komfortem pracy operatora i wydajnością. Te najnowsze modele zapewniają lepsze osiągi i funkcje, jednak bez kompromisów w zakresie kosztów operacyjnych przez cały cykl życia maszyny.

Sean Lennon, Dyrektor ds. ciągników

LM7_42_17_003

 

Większy wybór we wszystkich modelach

W modelach LM6.32, LM7.35 i LM9.35 wprowadzono znaczące zmiany w przekładni napędowej Powershift 4×3, zaprojektowano też na nowo przełożenia biegów, zapewniając znacznie lepsze właściwości pokonywania wzniesień i parametry uciągu przy prędkościach transportu drogowego. Na tylnej osi tych modeli można zainstalować mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, zwiększający siłę pociągową w ciężkich warunkach. Ponadto modele te można wyposażyć w pompę hydrauliczną o zmiennej objętości skokowej i wydatku 140 l/min oraz opcjonalny kąt załadunku łyżki wynoszący 142 stopnie. W standardzie są one wyposażone w pompę zębatą o wydatku 120 l/min oraz kąt załadunku łyżki 128 stopni.

 

Ogólne opcje dostępne we wszystkich modelach obejmują nowe pakiety oświetlenia. Użytkownik może wybrać do dziesięciu świateł LED o mocy 2500 lumenów, zapewniających wyjątkowe oświetlenie przodu, boków i tylnej części maszyny. Dostępne są również dodatkowe, przednie i tylne schowki na narzędzia. W modelach Elite można teraz zamontować dodatkowy przełącznik kierunku jazdy na kolumnie kierownicy, podwajając dotychczasowe sterowanie kierunkiem jazdy usytuowane na głównym joysticku.

 

Pozostałe usprawnienia obejmują nowe uszczelnienia wysięgnika, zapobiegające gromadzeniu się kurzu i zanieczyszczeń wewnątrz jego przesuwnych sekcji, oraz funkcję uwalniania ciśnienia w pomocniczym układzie hydraulicznym, dzięki czemu wymiana osprzętu czołowego odbywa się łatwiej i szybciej.

 

LM7_42_17_031

 

Zwiększenie mocy w silnikach FPT Industrial HI-eSCR Tier 4B NEF

W modelach LM6.32, LM7.35 i LM9.35 zwiększono moc maksymalną o 12 KM do 133 KM, natomiast w modelach LM6.35 Elite i LM7.42 Elite moc została zwiększona o 3 KM to 146 KM. Dostosowanie do aktualnych wymogów normy Tier 4B oznacza również, że w gamie LM wykorzystywana jest technologia ECOBlueTM Hi-eSCR sprawiająca, że maszyny te są przyjazne dla środowiska.