Nowe targi Arena Agro 2015

Na targowej mapie Polski pojawił się nowy punkt do odwiedzenia.

Arena Agro w Ostródzie to największe tego typu wydarzenie w pólnocno-wschodniej części kraju. Impreza odbędzie się już w lutym. Do tej pory tytułem największych polskich targów rolniczych cieszył się Agro Show w Bednarach, odbywający się we wrześniu. Od tego roku ma poważną konkurencję, choć organizator obu imprez jest jeden – Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Jak mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes PIGMiUR-u, przeprowadzone badania wskazują, iż rolnikom oraz firmom zajmującym się dystrybucją maszyn rolniczych z tego rejonu Polski brakowało tego typu imprezy, zorganizowanej na wysokim poziomie. – Postanowiliśmy wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu i ich oczekiwaniom i zorganizować dla nich wystawę branżową jeszcze przed sezonem. Chcemy pomóc rolnikom dobrze się przygotować do sezonu, celowo wybraliśmy więc zimowy weekend 14-15 lutego, by nie kolidował z ich codziennymi obowiązkami. Będzie to pierwsza tak kompleksowa wystawa rolnicza w województwie warmińsko-mazurskim – informuje.

Do tej pory chęć wzięcia udziału zgłosiło ponad 40 wystawców. Zajmą oni halę Centrum Targowo-Konferencyjnego Warmii i Mazur w Ostródzie, o powierzchni 18 tysięcy metrów kwadratowych. Wstęp jest bezpłatny. PIGMiUR deklaruje dofinansowanie dojazdu autokarem dla grup zorganizowanych.