Sprzedaż ciągników w maju 2017 | Jest stabilnie

Na rynku w maju zapanowała mała stabilizacja w ilości sprzedaży. Trzech największych graczy dystansuje zaś konkurencję.

W maju 2017 roku zarejestrowano 735 nowych ciągników rolniczych.* To wynik o 2 proc. lepszy niż miesiąc temu, kiedy na pola wyjechało 723 ciągniki. Majowy wynik jest o  14 proc. wyższy w stosunku do maja 2016 roku (647 rejestracji).  Co ciekawe, trzech najpopularniejszych producentów dość mocno zdystansowało konkurencję.

Podium, podium i długo nic

New Holland osiagnął najlepszy wynik sprzedaży w maju. Zarejestrowano 120 ciągników producenta niebiesko-białych ciągników. Był to wynik gorszy od kwietniowego o 15 proc. W porównaniu do maja 2016 roku taki wynik oznaczał jednak 20 proc. wzrost sprzedaży. Tuż za New Holland plasuje się John Deere. W maju zanotowano 110 rejestracji traktorów spod znaku jelenia. To lepszy rezultat od tego uzyskanego w kwietniu (o 9 proc.), producent zielono-żółtych maszyn zanotował również wzrost w porównaniu do maja 2016 roku kiedy zarejestrowano 99 ciągników John Deere. Trzecie miejsce na podium zajęła japońska Kubota z wynikiem 102 rejestracji. Wzrost ilości rejestracji ciągników Kubota w ujęciu miesięcznym wyniósł 34 proc., w zestawieniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zarejestrowano 65 proc. więcej japońskich ciągników

Niezagrożona pozycja Ursusa

Najpopularniejszym ciągnikiem w maju był Ursus C380, do klientów wyjechało 31 takich ciągników. Model C380 cieszy się popularnością wśród klientów, w maju zarejestrowano 19 proc.więcej egzemplarzy tych ciągników niż w miesiącu poprzedzającym. Na drugim miejscu w majowym rankingu był Major 80 czeskiego producenta. W omawianym okresie zarejestrowano 22 Zetory o tym oznaczeniu, sprzedaż tego modelu utrzymuje się na podobnym poziomie, w kwietniu sprzedano 23 sztuki – o 5 proc. więcej niż w maju. Podium zamyka John Deere 6155M z 20 zarejestrowanymi egzemplarzami, co stanowi 35 proc. sprzedaży tego modelu ciągnika w bieżącym roku.

 

maj

Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017

od pocz roku

Ilość sprzedanych ciągników rolniczych od stycznia do maja 2017