Zetor świętuje swoją 70-tkę

W 1946 pierwszy raz świat ujrzał ciągnik marki Zetor. W tym samym roku ruszyła też produkcja seryjna, zarejestrowano znak towarowy. Od tej chwili zaczęła się kolorowa historia traktorów z czeskiego Brna.

15 marca upłynęło dokładnie 70 lat od momentu, kiedy pierwszy Zetor został przekazany do klienta. Spółka ZETOR TRACTORS a.s. chce przypomnieć wszystkim pełną historię marki. W 1946 roku w firmie Zbrojovka Brno powstał pierwszy traktor i wraz z nim znana chyba wszystkim marka Zetor. Pierwszym modelem traktora był Z 25, który spodobał się rolnikom. Jego produkcja w przeszłości sięgała setek tysięcy sztuk.

Obchody siedemdziesiątych urodzin postrzegamy jako ważny kamień milowy. Identyfikujemy się z historycznym przekazem, ale wciąż idziemy do przodu. Dlatego również obchody będą przebiegać nie tylko jako przypomnienie historii, ale również przedstawienie przyszłości marki Zetor. Przyłączcie do obchodów i bawcie się, serdecznie zapraszamy.

Margaréta Víghová, dyrektor Działu komunikacji korporacyjnej

 

Święta, obchody, konkursy

Zetor planuje obchodzić  jubileusz na większości rynków, na których działa. Obchody będą przebiegać w ramach tegorocznego rocznika Zetor TRACTOR SHOW, który wystartuje w maju w Republice Czeskiej i stopniowo przemieści się do Polski, na Węgry, Litwę, Słowację i do innych krajów. Każdy przystanek show będzie możliwością wspólnego (firma, klienci, partnerzy) obchodzenia rocznicy.

W ramach obchodów rocznicy marki ZETOR odbędzie się impreza “Miesiąc z ZETOREM”. Przez cały maj będą się odbywać obchody dla pracowników, partnerów handlowych i klientów. Szykuje się wydarzenie wydarzenie, które będzie obejmować konkursy, jazdy próbne traktorów ZETOR, prezentację nowości i cały program towarzyszący.

Z okazji rocznicy powstał też specjalny logotyp, który przypomina historię marki. Logo pojawi się na wszystkich traktorach Zetor wyprodukowanych w tym roku.

Uruchomiono też strony internetowe dokumentujące 70 lat rozwoju marki Zetor (www.zetor70.com). Na tych stronach od kwietnia będzie przebiegać konkurs na najciekawszą opowieść związaną z marką Zetor.