Case IH (również) z tytułem Machine of the Year

Nie myślcie, że tak cenna nagroda może powędrować tylko w jedne ręce. Kolejnym zdobywcą tytułu, jednak w innej kategorii, jest jeszcze ciepły Case IH Optum CVX.

Pisałam, że New Holland szybko dostał tytuł MofY ? Zapomnijcie, Optum CVX  ledwo zjechał z taśmy produkcyjnej i niemal prosto ruszył po odbiór medalu! Zaledwie kilka tygodni przez imprezą w Hanowerze z taśmy w Austrii zjechały pierwsze produkcyjne modele z tej serii. Co jest w nich najbardziej godnego uwagi?  Producent stawia na standardowy tylny WOM o czterech prędkościach i  opcję w postaci przedniego WOM z dwiema prędkościami. Do tego dorzuca gruntownie przeprojektowaną przekładnię bezstopniową korzystającą z technologii podwójnego sprzęgła, która zapewnia doskonałą przyczepność z ogumieniem o średnicy 2,15 m.

 

Jesteśmy dumni, że ogrom pracy i wysiłku całego naszego zespołu zostały docenione. Byliśmy i jesteśmy przekonani, że ta nowa seria spotka się z uznaniem odbiorców, ponieważ przez cały czas powstawała zgodnie z życzeniami i wymaganiami naszych europejskich klientów. Dlatego szczególnie doceniamy fakt, że członkowie jury przyznającego tytuł „Machine of the Year” mają tak dobre zdanie o naszym Optum CVX. Krótko po uzyskaniu doskonałych wyników w teście DLG PowerMix, Optum CVX zdobywa drugi, niezmiernie ważny dowód uznania.

Andreas Klauser, Case IH Brand President

Optum CVX przeszedł już jeden egzamin, który mocno wpływa na podniesienie jego not. Mowa o nowoczesnym teście PowerMix, który miał pokazać, jakie jest realne zużycie palia przez ciągnik. Przeprowadzany  jest on przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG i skupia się wyłącznie na rzeczywistych warunkach roboczych. Testy DLG stanowią połączenie prac z użyciem belki zaczepowej, WOM i układu hydraulicznego, które następnie podsumowuje się w postaci wyniku PowerMix. Jednocześnie zapewnia się zgodność z normami emisji dzięki dokładnym pomiarom.

Wynik 249 g/kWh uzyskany przez Optum CVX jest więcej niż przekonywujący. Wyniki tego testu mogą zostać zweryfikowane przez rolników podczas codziennych prac. Dzięki połączeniu prac polegających na ciągnięciu, ciągnięciu wraz z wykorzystaniem WOM czy wreszcie ciągnięciu, wykorzystaniu WOM i układu hydraulicznego, test DLG PowerMix doskonale odzwierciedla codzienne wyzwania w gospodarstwie.

Stefan Bogner, Case IH Business Director Germany.